На межі

Проєкт: НА МЕЖІ. Просто про фемінізм

Створення вебсеріалу

Робота над проєктом: грудень 2020 – березень 2021

Задіяні фахівці

  • сценаристка
  • режисерка
  • оператор-постановник
  • асистент оператора
  • асистентка режисерки
  • освітлювач
  • звукооператор
  • координатор проєкту
  • акторки (2)
  • художниця з гриму
  • вокалістки (2)
  • монтажер
  • спеціаліст з корекції кольору
  • звукорежисерка


Експозиція

Не зважаючи на те, що MEDIAGROUP 8  – це студія, якою керує жінка (і наш колектив, взагалі, складається наполовину з дівчат та жіночок), слово «фемінізм» викликав в більшості з нас асоціації з чимось дуже агресивним. І коли в нас, час від часу, з’являлася можливість поміркувати над темою – чи то був якийсь конкурс відеоробіт, чи інша творча діяльність, пов’язана з темою фемінізму – ми відкидали її як нецікаву та (чого вже там, каємося) занадто «гостру».

І взагалі «фемінізм» – це було не про нас. До того часу… поки ми раптом не зрозуміли, що «фемінізм» – це дуже про нас. І розуміння це викликало нестримне бажання розповісти про своє відкриття світу!


Зав'язка

Практично відразу виник внутрішній конфлікт – яким робити проєкт? Глибоко зануритися в тему та зробити проєкт цікавим лише для обізнаних у “питанні фемінізму”, чи обрати простий, легкий, розрахований на «чайників» у феміністичному русі формат? 

Ділимося спостереженням – нерідко автори творів мають такий гріх – намагаються здаватися розумнішими, ніж вони є насправді. Читати чи дивитися твори таких авторів (відчуваючи себе при цьому повними бовдурами), зазвичай, аудиторії не подобається.

Тоді навіщо з себе щось вдавати? Це ж таке важливе та приємне відчуття, коли, раптом, те, що здавалося незрозумілим, розкривається в іншому світі! Почуваєш себе, наче дитина!

Отже, ми вирішили зафіксувати це почування і протримати його протягом роботи над всіма епізодами. Щоб не «злетіти» з настрою. Щоб розповідати настільки просто, щоб було зрозуміло таким же людям, якими ще зовсім нещодавно були й ми.


Розвиток
дії

Ми вирішили, що це буде такий проєкт, який зможе об’єднати різні стилістичні напрямки. 

Створили реальні декорації хати, придбали тин, а потім помістили все це на хромакей-циклораму. Щоб ще більше додати умовності.

В нас народилися характери персонажів – Наталя, феміністка та розумниця, та Леся, яка звикла до традиційних поглядів, боїться слова «фемінізм», але дуже хоче бути щасливою.

Ми полюбили цих персонажів (УУУПС! Ось тут дуже потрібен фемінітив!).

У роботі над сценарієм героїні відчувалися настільки живими, що залишалося лише записувати за ними їхні репліки. 

А ще вони розійшлися і заговорили на серйозну тему в жартівливому настрої. Ось і чудово!


Розвиток
дії

Зйомка

Виконавицями головних ролей ми запросили Наталю Цимбал та Дар’ю Кушніренко. У першу ж з ними зустріч ми спитали жінок щодо їхнього ставлення до теми. І коли отримали їхню згоду та нашу впевненість, що Леся та Наталя – “справжні”, перейшли до репетицій та зйомок.

Під час фільмування серіалу в чоловіків нашого колективу назріло питання. Якщо жінки – феміністки, то хто чоловіки? Жінки (а їх на майданчику була більшість) трохи подумали, та відповіли, що коли чоловік з повагою відноситься до феміністичного руху, то він – профемініст. А коли ні – … (витончена обзивачка). Цим … ніхто з хлопців бути не схотів 😊

Жарти жартами, але на етапі роботи над проєктом ми зіткнулися з непорозумінням та з агресивним ставленням до теми. Відтак, співпрацювати з деякими спеціалістами ми не стали саме через їхні переконання щодо фемінізму. Ми спочатку здивувалися… а потім зрозуміли, що все робимо правильно. Серіал «НА МЕЖІ» створюється саме для того, щоб сформувалося здорове відношення як до самого слова, так і до феміністичного руху.

Відволіклися. А розповісти є про що! Наприклад про вокальну частину. ЇЇ виконали дівчата з дуету «Artis». Чомусь, не захотілося музичного оформлення, окрім вокалу. Але якого вокалу! З гумором та перевтіленнями! Спойлерити не будемо – подивитеся у серіалі. А ми переміщаємося в монтажну кімнату робити «диво».


Розвиток
дії

Постпродакшн

Стилістичне рішення проєкту з’явилося як відгук на саму суть твору. Поєднання традиційних, можна навіть сказати, «олдових» прийомів (це стосується як декорацій, так і явно театралізованого оповідання) з сучасними можливостями та настроями. Зйомка на «грінскрін» (зеленому фоні) дозволила додати легкої графіки та інтегрувати додаткових персонажів.
Постпродакшн 5 вебепізодів серіалу через необхідність багатої кількості маніпуляцій та доволі довгих комп’ютерних обчислень зайняв біля місяця.
 

Кульмінація

За цей час колектив Mediagroup 8 встиг зробити сайт проєкту та зареєструвати сторінку у Фейсбуці.
Аудиторія з’явилася з виходом першої серії. Кількість вподобайок впевнила нас в тому, що глядачки та глядачі готові сприймати нестандартні формати подачі інформації. Та й з вибором теми ми не помилилися.
Вихід наступних серій ми запланували так, щоб раз на тиждень виходив новий епізод, а цілком вебсеріл «НА МЕЖІ. Просто про фемінізм» став доступним 8 березня. Символічно, чи не так 😊?
 


Трейлер